Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Повідомляємо, що 18 жовтня 2013 року в Козівському районному суді Тернопільської області встановлено технічні засоби відеозапису ходу й результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання.
Нормативно-правові засади регулювання порядку проведення судових засідань в режимі відеоконференції :
1) відповідно до частини 5 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов’язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
2) порядок проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження та участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції встановлено ст.336 Кримінального процесуального кодексу України, ст.158-1 Цивільного процесуального кодексу України, ст.122-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зокрема, вказаними статтями визначено, що суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника судового процесу (кримінального провадження) може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п’ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
ст.336 КПК України встановлений чіткий порядок та зазначені основні умови проведення судових засідань в режимі відеоконференції.
Судове провадження у режимі відеоконференції, так зване дистанційне судове провадження, може здійснюватись у разі:
а) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров’я або з інших поважних причин;
б) необхідності забезпечення безпеки осіб;
в) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
г) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
д) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
Головною умовою проведення дистанційного судового провадження є згода обвинуваченої особи.
Зразок клопотання про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції згідно з КПК України та зразок клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції згідно з ЦПК/КАС розміщені на офіційній веб-сторінці Козівського районного суду в розділі «Взірці заяв».