Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Практичні аспекти співробітництва у сфері судово-правової реформи між правовими інститутами України та Норвегії, а також ключові питання судової реформи, що проводиться в Україні, стали предметом обговорення під час зустрічі 30 січня 2017 року за участю Голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка і Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Норвегія в Україні та Республіці Білорусь Уле Тер’є Хорпестада.
Голова Вищої ради правосуддя висловив вдячність за оперативне та ефективне співробітництво з Норвезькою експертною місією з питань верховенства права в Україні (NORLAU) і Норвезькою судовою адміністрацією.
Нагадаємо, що на запрошення Вищої ради юстиції Генеральний директор Норвезької судової адміністрації Свен Маріус Урке з 3 по 5 жовтня 2016 року перебував в Україні з робочим візитом, який було присвячено впровадженню в Україні проекту «Електронний суд» та ознайомленню з норвезьким досвідом введення електронного документообігу й використання новітніх технологій автоматизації робочих процесів у системі судочинства. Крім того, 20–23 листопада 2016 року за сприяння NORLAU та USAID відбувся візит представників органів судової влади України на чолі з Головою ВРЮ до Боснії і Герцеговини для вивчення досвіду впровадження електронного документообігу в системі судової влади цієї країни.
Ігор Бенедисюк ознайомив учасників зустрічі з новелами Закону України «Про Вищу раду правосуддя» та поточним станом його впровадження, особливостями формування нового дисциплінарного органу, проведенням відкритого публічного конкурсу на посади суддів Верховного Суду тощо.
Голова Вищої ради правосуддя звернув увагу учасників зустрічі на громадську дискусію щодо запровадженої нової процедури порядку затримання судді, утримання його під вартою чи арештом. Ігор Бенедисюк зауважив, що дотримання передбачених законом процедур усіма правоохоронними органами є обов’язковим, оскільки це є елементом незалежного статусу судді, що обумовлює і незалежність судової влади загалом.
Учасники зустрічі обмінялися думками щодо формування та правового підґрунтя утворення Вищого антикорупційного суду, реформування служби пробації в Україні, інших аспектів судової реформи в Україні та обговорили напрями майбутнього співробітництва.
«Норвегія має намір і надалі брати участь у реформі правосуддя в Україні», – зауважив під час зустрічі у Вищій раді правосуддя Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Тер’є Хорпестад.
Від Вищої ради правосуддя у зустрічі взяли участь Голова ВРП Ігор Бенедисюк, член ВРП Тетяна Малашенкова, від секретаріату – начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко, головний спеціаліст цього відділу Дар’я Богатчук, начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Оксана Лисенко. Від Посольства Королівства Норвегія в Україні – Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Тер’є Хорпестад, радник із питань співробітництва та розвитку Петтер Баук, керівник місії NORLAU Тоньє Мейніх та співробітник Посольства Дмитро Лоза.
Джерело: vru