flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Післявиборчі обіцянки

14 травня 2014, 09:27

 Новий голова ДСАУ планує вполовину підвищити зарплату працівникам апарату вже цього року 

Рада суддів України призначила очільника Державної судової адміністрації. Обирати нового голову органу суддівського самоврядування довелося з-поміж трьох кандидатів. При цьому двоє з них були добре знайомі членам ради, адже працювали у ДСАУ впродовж останнього часу. А конкуренцію їм, за підтримки Мін’юсту, склала представниця однієї з адвокатських фірм. 

Один із трьох

Ще на початку цього року РСУ задовольнила заяву тодішнього очільника ДСАУ, який виявив бажання піти з посади. Із новим головою цього органу рада визначилася на минулому засіданні.Висунути свої кандидатури на посаду вирішили троє претендентів — виконувач обов’язків голови ДСАУ Володимир Півторак, заступник голови ДСАУ Зеновій Холоднюк та керуючий партнер адвокатської фірми «Юридичні традиції» Агія Ахундова.Спочатку члени РСУ поспілкувались із А.Ахундовою. Кандидат, як вона сама зізналася, не мала досвіду роботи в ДСАУ, але це, на її переконання, можна вважати не недоліком, а перевагою, адже на нову роботу вона прийде зі свіжим поглядом на старі проблеми.«Звичайно, я відчуваю в собі бажання і потенціал працювати на цій посаді», — зазначила кандидат. За її словами, незалежність судової системи та ефективність здійснення правосуддя багато в чому залежать від діяльності ДСАУ: не може бути незалежної судової системи без належного матеріального забезпечення суддів. Звернула вона увагу і на низький рівень зарплати працівників апарату в судах.Члени ради поцікавилися в А.Ахундової, чи зможе вона у разі призначення на посаду відстоюватиінтереси судової системи перед органами влади. Кандидат розповіла, що під час недавніх акцій протесту виступала адвокатом деяких активістів майдану та має значний досвід спілкування з представниками нової влади.На користь А.Ахундової свідчило й те, що її кандидатуру підтримували у Мін’юсті. Щоб повідомити про це, на засідання ради прибув заступник міністра Ігор Бондарчук. Не приховував того, що схвалює призначення А.Ахундової, й голова РСУ Василь Онопенко.До інших претендентів на посаду у членів органу суддівського самоврядування запитань виявилося значно менше. Мабуть, тому, що вони вже були добре знайомі суддям. Так, під час обговорення кандидатури З.Холоднюка члени ради обмежились інформуванням про його біографічні дані. В.Півторак, у свою чергу, розповів про ситуацію із матеріальним забезпеченням правосуддя. Він наголосив на тому, що вона є критичною і для її поліпшення необхідні негайні дії.Голосування за нового голову ДСАУ відбувалося за зачиненими дверима, а тому достеменно невідомо, якрозподілилися голоси. Однак більшість членів ради підтримали З.Холоднюка.

Апарат — перший у черзі

Майже відразу після призначення на посаду З.Холоднюк виступив на засіданні РСУ з доповіддю, присвяченою ситуації щодо фінансування судової системи.

«Найбільша наша проблема на сьогодні — рівень заробітної плати працівників апарату судів. Середня зарплата працівника апарату в розмірі 2008 грн. — це катастрофа», — наголосив новий голова ДСАУ. Разом з тим, на його думку, розв’язати її вдасться вже в цьому році.

Для цього може бути використаний спеціальний фонд держбюджету, який поповнюється судовим збором. «Наразі ми маємо майже 18 млн грн. перевиконання фактичних показників над плановими», — відзначив позитивну динаміку З.Холоднюк.

Крім цього, через відсутність коштів у минулому році Державна казначейська служба не провела низку платежів. Як наслідок, на 1 січня цього рокуз’явився значний залишок коштів. Тобто, вважає голова ДСАУ, якщо враховувати ці ресурси, то план надходжень судового збору може бути виконано вже у другій половині липня. А отже, додаткові надходження можна буде використати для зарплат працівників апарату.

Щоправда, З.Холоднюк сподівається, що використовувати спеціальний фонд для збільшення зарплат все ж таки не доведеться. «Ми будемо звертатись до Мінфіну, щоб збільшити зарплату працівникам апарату за рахунок загального фонду держбюджету, — повідомив він. — Якщо ж цього зроблено не буде, то в нас все одно є достатній ресурс». Очільник ДСАУ сподівається, що вже цього року середня зарплата працівників апарату судів сягне 3200 грн., тобто збільшиться більш ніж на 50%.

З’їзд: епізод другий

Також під час засідання члени ради визначились із датою та місцем проведення позачергового ХІІ з’їзду суддів. Власне, рішення про скликання з’їзду орган суддівського самоврядування вже ухвалив, тому повторно цього робити не потрібно, пояснив

В.Онопенко. І спроба частини делегатів провести форум у Кловському палаці 7 квітня жодним чином на цей факт не вплинула.

Члени ради вирішили провести з’їзд 19—20 червня, тобто вже після другого туру президентських виборів, якщо він, звісно, буде. Звичайно, на той час може ще не відбутись інавгурації, але в будь-якому разі новообраний Президент матиме можливість відвідати з’їзд.

Вирішили змінити і місце проведення форуму. Кловський палац для нього, очевидно, не підходить, адже відповідно до закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» розширено представництво законників на з’їзді. Тому В.Онопенко запропонував зібратися в одному із залів «Президент готелю».

На з’їзді планують призначити 3 членів Вищої ради юстиції та 6 —Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Крім цього, учасники форуму обговорять план відновлення довіри до судової системи. У такий спосіб законники зможуть самостійно визначити, яким чином мають здійснюватися еволюційні перетворення в системі правосуддя.

Місце знайдуть усім

Ще одне питання, яке порушили члени ради, — працевлаштування кримських суддів, які не хочуть залишатися на тимчасово окупованій території. Таких виявилося майже півсотні. Власне, 20 з них ВККС вже перевела на «материкову» Україну. Однак після набрання чинності законом «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» повноваження членів кваліфкомісії було припинено — і десятки законників опинились у підвішеному стані та не отримують жодних коштів.

З огляду ж на те, що проведення з’їзду заплановане на червень, — ВККС поновить свою роботу лише влітку. А отже, судді, які відмовилися працювати на окупаційну владу, могли до того часу залишатися без засобів до існування.

РСУ знайшла тимчасовий вихід із цієї ситуації. Відповідно до її рішення судді з АР Крим та м.Севастополя до прийняття рішення про їх переведення у встановленому законом порядку «вважатимуться такими, що тимчасово прикріплені на відповідний період до штату судів того самого рівня і спеціалізації». Для цього законник повинен

подати відповідну заяву, а голова відповідної установи — видати наказ.

Такі законники, як наголосили в органі суддівського самоврядування, зможуть також отримати суддівську винагороду, обчислену з дня останнього її нарахування до дня тимчасового переведення, та допомогу на оздоровлення. Таким чином, оскільки про повноцінне переведення до формування ВККС мова йти не може, держава отримає змогу виконати свої зобов’язання перед патріотично налаштованими суддями.

 

http://zib.com.ua/ua/84220-noviy_golova_dsau_planue_vpolovinu_pidvischiti_zarplatu_prac.html