flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз обліково-статистичної роботи суду за 2013 рік

                                                                                                              

АНАЛІЗ

обліково-статистичної роботи

Козівського районного суду Тернопільської області

за 2013 рік

 

Підставою для проведення даного аналітичного дослідження є лист територіального управління Державної судової адміністрації України у Тернопільській області № 896/04-9/13 від 23.12.2013 року щодо подання статистичних звітів за 2013 рік, з метою з’ясування реального стану здійснення правосуддя Козівським районним судом Тернопільської області.

           При проведенні аналітичного дослідження основними джерелами інформації, яка використовувалась при здійсненні аналітичної роботи Козівським районним судом, були:

•  реєстраційні журнали;

•  наряди суду;

•  комп’ютерна програма «Д- 3» та ін.

У своїй організаційній діяльності Козівський районний суд керується Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Інструкцією з діловодства у місцевому суді, Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженим рішенням Ради суддів України № 30 від 26 листопада 2010 року, Інструкцією щодо заповнення і подання форми статистичної звітності № 1-ОП, Інструкцією щодо заповнення статистичної картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу, Інструкцією щодо заповнення форми картки обліку сум шкоди, завданої злочином, Інструкцією щодо заповнення форми статистичного звіту № 1-Л, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та територіального управління Державної судової адміністрації України у Тернопільській області, іншими нормативно-правовими актами.

Протягом звітного періоду зі сторони виконуючого обов’язки голови суду та працівників апарату суду питанню ведення обліково-статистичної роботи приділяється належна увага, вживаються заходи щодо забезпечення достовірності заповнення та своєчасності подання форм звітності щодо стану здійснення правосуддя, діловодства та архівної справи.

З 01 січня 2011 року в суді впроваджено комп’ютерну програму «Документообіг загальних судів», згодом - комп’ютерну програму «Діловодство - 3 » (далі – КП «Д-3»), згідно з якою все діловодство суду ведеться в автоматизованій системі документообігу. Автоматичний розподіл справ здійснюється на підставі внесеної до автоматизованої системи інформації.

Електронні копії судових рішень, засвідчені ЕЦП, направляються до Єдиного державного реєстру судових рішень відповідно до вимог, визначених  Порядком ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. В.о. голови суду ведеться контроль щодо кількості копій судових рішень, надісланих до Єдиного державного реєстру судових рішень, дане питання обговорюється на відповідних апаратних нарадах.

Слід зауважити, що за період з 01 січня по 26 грудня 2013 року  до ЄДРСР судом надіслано таку кількість копій судових рішень: 404 копій судових рішень по кримінальних справах (провадженнях), 2568 копій судових рішень по цивільних справах, 394 копій судових рішень по справах про адміністративні правопорушення, 418 копій судових рішень по справах адміністративного судочинства.

Облік справ та матеріалів ведеться на обліково-статистичних картках належної форми та відповідно до Інструкції з діловодства у програмі «Д-3», складання звітів про стан здійснення правосуддя судом відповідає вимогам Інструкції щодо заповнення і подання звітів про розгляд апеляційними та місцевими  (крім господарських)  судами судових справ і матеріалів.

 Відповідальним за ведення обліково-статистичної роботи в суді відповідно до наказу № 23-З від 28 травня 2012 року призначено заступника керівника апарату суду, який має достатній досвід роботи та належний освітній рівень, що дозволяють йому виконувати вказані обов’язки на належному якісному рівні.

Працівник апарату суду, відповідальний за ведення обліково-статистичної роботи,  а також керівник апарату суду постійно беруть участь у семінарах, які проводить територіальне управління ДСА України в Тернопільській області, з приводу здачі статистичних звітів. Так, зокрема, 20 червня 2013 року керівник апарату суду та заступник керівника апарату брали участь у всеукраїнському навчальному семінарі для  працівників судів, територіальних управлінь та РСП, що займаються формуванням статистичних звітів. Даний семінар проводився в режимі відеоконференцзвязку  за допомогою програми «TrueConf Client».  

На виконання планів роботи суду, відповідальними працівниками забезпечено підготовку та подання, відповідно до графіку, затвердженим начальником ТУ ДСА України у Тернопільській області, статистичних звітів за 2013 рік за такими формами: 1, 1-1, 1-Л, 1-ОП, 1-1-ОП, 2-А,  2-Ц,  3, 4, 5, 6, 7, 8, 10.

Формування та перевірка статистичних звітів за 2013 рік про стан здійснення правосуддя районним судом здійснюється  в автоматичному режимі за допомогою комп’ютерної програми «Д- 3».

Необхідно зазначити, що протягом 2013 року працівники апарату суду, відповідальні за ведення обліково-статистичної роботи в суді, до дисциплінарної відповідальності за порушення встановленого порядку підготовки, відображення та подання статистичної звітності, не притягувалися.

Формування справ номенклатури суду щодо документації по статистичних звітах суду на даний час здійснюється відповідно до  вимог Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, затвердженої наказом ДСА України № 68 від 27.06.2006 року (із відповідними змінами), Інструкції щодо подання і заповнення форм звітності про розгляд апеляційними та місцевими (крім господарських) судами судових справ і матеріалів, затвердженої наказом ДСА України від 05 червня 2006 року, наказу ДСА України № 51 від 29.04.2009 року «Про затвердження форми звітності № 1-Л «Звіт судів першої інстанції про стан розгляду справ про злочини, передбачені статтями 209, 209-1, 306 КК України» та Інструкції щодо її заповнення і подання, наказу ДСА України № 82 від 17 червня 2010 року «Про затвердження форм звітності № 1-ОП «Звіт про оперативність розгляду місцевими та апеляційними загальними судами кримінальних справ»  та інших норм чинного законодавства. При формуванні статистичних звітів відповідальними працівниками також враховуються поради та зауваження, надані працівниками ТУ ДСА України у Тернопільській області.

Робота із картками на осіб, щодо яких розглянуто кримінальну справу, ведеться працівником, відповідальним за подання статистичного звіту про розгляд судом справ у порядку кримінального судочинства.

Упродовж  2013 року виконуючим обов’язки голови суду та керівником апарату суду постійно здійснювалися заходи  щодо організаційного забезпечення здійснення судом покладених на нього завдань в частині ведення обліково-статистичної роботи, зокрема, щодо: забезпечення достовірності та об’єктивності даних, відображених у документах первинного обліку, правильності заповнення карток на осіб, стосовно яких судом розглянуто кримінальні справи;  якості складання звітності; планування роботи суду, стану контролю виконання вироків щодо речових доказів (своєчасність та повнота їх виконання ),  виконання запланованих заходів та їх обговорення на оперативних нарадах тощо.

Відповідно до регламенту суду в суді щоквартально розробляється план роботи суду, який обговорюється на апаратній нараді працівників суду. Плани роботи затверджуються головою суду, підписуються керівником апарату суду, доводяться до відома суддів та працівників апарату суду  під розписку та містять такі розділи:

1.Загальні питання суду.

2.Питання організації роботи суду.

3.Узагальнення судової практики.

4.Робота з кадрами.

Всі плани роботи суду впродовж 2013 року виконано вчасно.

З метою всебічного розгляду діяльності  Козівського районного суду, покращення ефективності роботи, ознайомлення зі змінами в законодавстві України та з інформаційними листами, що надходять від апеляційного суду Тернопільської області, територіального управління Державної судової адміністрації України у Тернопільській області у суді проводяться збори суддів та апаратні  наради, які мають системний характер. У 2013 році в районному суді проведено таку кількість зборів та апаратних нарад: - зборів суддів – 2; - зборів працівників суду – 1; - апаратних нарад – 37.

Відповідно до планів роботи суду та вимог апеляційного суду Тернопільської області судом у 2013 році проведено ряд узагальнень судової практики в суді та аналізів практики розгляду справ, а саме:

-                      узагальнення практики розгляду справ про обов’язкову госпіталізацію до туберкульозного закладу  за 2011-2012 роки;

-                      узагальнення практики розгляду справ про поновлення на роботі  за 2012 рік;

-                      узагальнення практики застосування районним судом статті 625 Цивільного кодексу України в цивільному судочинстві за 2012 рік;

-                      узагальнення судової практики призначення районним судом покарань, у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності» за 2012 рік;

-                      узагальнення практики призначення районним судом покарання у виді штрафу у кримінальних справах, розглянутих у 2012 році;

-                      узагальнення судової практики звільнення осіб кримінального покарання за 2011-2012 роки;

-                      аналіз порушення процесуальних строків при розгляді справ та порушення строків утримання осіб під вартою при розгляді кримінальних справ районним судом у 2012 році;

-                      аналіз причин відкладення судом  розгляду кримінальних справ у 2012 році;

-                      узагальнення практики застосування районним судом законодавства, яке регулює іпотеку як заставу нерухомого майна за 2011-2012 роки;

-                      узагальнення практики вирішення слідчим суддею питань, пов’язаних із заходами забезпечення кримінального провадження з моменту набрання чинності Кримінальним процесуальним кодексом України;

-                      узагальнення практики вирішення слідчим суддею клопотань про надання дозволу на обшук житла чи іншого володіння особи у 2012-2013 роках;

-                      узагальнення практики застосування судом заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді домашнього арешту та тримання під вартою;

-                      узагальнення причин затягування розгляду цивільних справ, які знаходяться на розгляді суду понад рік;

-                      аналіз судової практики дотримання розумних строків розгляду кримінальних справ (проваджень), які перебували в провадженні суду протягом 8 місяців 2013 року;

-                      узагальнення судової практики розгляду кримінального провадження на підставі угод;

-                      узагальнення практики застосування судом норм закону про кримінальну відповідальність щодо давності звільнення від кримінальної відповідальності (покарання) та зворотної дії закону в часі протягом 2012 року та першого півріччя 2013 року.

Крім цього, на виконання відповідних листів апеляційного суду Тернопільської області районним судом щомісячно надається така інформація:

-                      щодо кількості осіб, стосовно яких вжито запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

-                      щодо застосування окремих положень Кримінального процесуального кодексу України, що набрав чинності 20 листопада 2012 року, судами першої та апеляційної інстанцій при розгляді кримінальних проваджень.

          Протягом 2013 року двоє працівників районного суду направлялися на навчання з підвищення кваліфікації:

- в.о. голови районного суду Боднарук Б. В. направлявся на навчання голів та заступників голів місцевих загальних судів, що проводилось НШСУ в період з 30 вересня по 04 жовтня 2013 року в м. Київ;

- керівник апарату суду Волошин О.М. направлялася на семінар-навчання керівників апаратів місцевих судів Тернопільської області, що проводилось територіальним управлінням Державної судової адміністрації України у Тернопільській області на базі регіонального центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій  21 листопада 2013 року в  м. Тернопіль.

 07 червня 2013 року керівником РСП у Тернопільській області ДП «Інформаційні судові системи»  Ольшанським І.Є. проведено навчання в режимі відеоконференцзв’язку  за допомогою програми  «TrueConf Client»  із керівниками апаратів районних судів Тернопільської області, спеціалістами ІТ, працівниками канцелярії на тему: «Відправлення процесуальних документів по e-mail», «Відправлення повісток у вигляді смс-повідомлень», «Запит ІПН сторони по справі засобами Д-3».

         У даному заході брали участь: керівник апарату районного суду, заступник керівника апарату суду та секретарі суду. 

           18 жовтня 2013 року в районному суді відбувся семінар-залік за участю керівника РСП у Тернопільській області ДП «Інформаційні судові системи» Ольшанського І.Є., керівника апарату районного суду Волошин О.М., головного спеціаліста з інформаційних технологій суду та секретарів судового засідання.   В результаті проведення даного семінару-заліку секретарям судового засідання районного суду Амброз І.З., Сташків О.С. та Фещак Г.М. видано сертифікати, що свідчать про успішне проходження індивідуального навчального практикуму: «Використання систем відеоконференцзв’язку під час здійснення судочинства».

У період з 01 січня по 26 грудня 2013 року до Козівського районного суду Тернопільської області запити про надання інформації в порядку, передбаченому Законом України «Про доступ до публічної інформації»,  не надходили. Запити, які стосуються інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, також не надходили. 

Протягом 2013 року скарги на роботу працівників апарату Козівського районного суду Тернопільської області до суду не надходили.

На підставі викладеного вище та з метою вдосконалення організації обліково-статистичної роботи, поліпшення якості підготовки статистичних звітів, на нашу думку, необхідно:

- планувати та систематично проводити навчання з працівниками апарату суду, відповідальними за складання статистичних  звітів, залучаючи відповідних спеціалістів територіального управління ДСА України у Тернопільській області;

- періодично проводити навчання з працівниками апарату суду з питань організації ведення діловодства та первинного обліку судових справ, правильного заповнення картки на особу, стосовно якої судом розглянуто кримінальну справу тощо;

-  посилити контроль за веденням судової статистики;

- вживати додаткових заходів щодо підвищення кваліфікації працівників апарату суду, які займаються первинним обліком справ та підготовкою статистичних звітів.

 

 

В.о. голови Козівського районного суду                                                                      Кренцель М.І.

 

Волошин О.М.

(03547)25196